Oferta serwisu

Naprawa pomp ściekowych

NAPRAWA POMP ŚCIEKOWYCH

POMP WODNYCH WIELOSTOPNIOWYCH

POMP CHEMICZNYCH

I DO MAS GĘSTYCH

NAPRAWA TURBIN I DMUCHAW POWIETRZNYCH

PRZEZWAJANIE SILNIKÓW

NAPRAWA IGŁOFILTRÓW

NAPRAWA URZĄDZEŃ PRACUJĄCYCH NA OCZYSZCZALNIACH I INNYCH OBIEKTACH

Naprawa pomp ściekowych

Pompy ściekowe to pompy o dużym otworze przelotowym. Istnieje mnóstwo rodzajów pomp ściekowych różniących się budową, zasadą działania oraz zastosowaniem. Każda z nich jest w inny sposób narażona na awarie. Poniżej przedstawiamy niektóre rodzaje pomp oraz najczęstsze przyczyny ich awarii.

 

Naprawa pomp ściekowych zatapialnych

Pompy ściekowe zatapialne dzielimy na dwa rodzaje: pompy ściekowe mokre oraz suche. Pompy ściekowe mokre rzadziej ulegają usterkom, lecz w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie pompy ściekowej suchej.

 

Naprawa pomp ściekowych zatapialnych mokrych

Pompy ściekowe mokre są tak zbudowane aby przepływająca przez nie ciecz była jednocześnie czynnikiem chłodzącym. Ich usterki rzadko się zdarzają. Warunkiem prawidłowej pracy większości pomp zanurzeniowych jest dobra drożność przewodów przez które przepływają pompowanie ścieki oraz pełne zanurzenie.

 

Naprawa pomp ściekowych zatapialnych umieszczonej w suchej komorze

Pompy ściekowe w suchej komorze mają silnik osłonięty płaszczem. Pomiędzy silnikiem a płaszczem przepływa pompowania ciecz, która pełni również rolę czynnika chłodzącego. Kanały chłodzące przez które przepływa ciecz wymagają czyszczenia lub przepłukiwania. Ich zatkanie jest może powodować awarie i konieczność naprawy.

 

Naprawa pomp ściekowych wirnikowych

Pompy ściekowe wirnikowe charakteryzują się dużą wydajnością oraz łatwością eksploatacji i konserwacji. Niestety nie wszystkie są przystosowane do pompowania ścieków z ciałami długowłóknistymi. Takie pompy mogą ulegać awarii, gdy włókna owiną się wokół wirników.

 

Naprawa pomp ściekowych z rozdrabniaczem

Pompy ściekowe z rozdrabniaczem stosowane są najczęściej do wypompowywania cieczy z szamba lub do pompowania brudnej wody. Stosowane są również tam, gdzie istnieje konieczność pompowania zanieczyszczonej wody rurami o niewielkiej średnicy. Nóż tnący, w który wyposażona jest taka pompa rozdrabnia zanieczyszczenia chroniąc ją przed zatkaniem. Naprawa takiej pompy najczęściej jest potrzebna, gdy wciągnie ona twarde zanieczyszczenia, których nie będzie w stanie rozdrobnić.

Inne uszkodzenia pomp ściekowych

Niezależnie od rodzaju pompy ściekowej należy pamiętać, że pracują one w dużo trudniejszych warunkach niż zwykłe pompy przeznaczone do pompowania czystej wody. Ścieki mogą zawierać piasek oraz drobne elementy, które przyspieszają zużycie elementów mających z nimi styczność. Również skład chemiczny ścieków nie jest tutaj bez znaczenia. Pompy ściekowe wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów o zwiększonej odporności na takie czynniki. Jednak nawet najlepsza pompa kiedyś ulegnie uszkodzeniu. Wtedy z pomocą przychodzi nasz serwis. Jeżeli potrzebujesz naprawy lub konserwacji pompy ściekowej, skontaktuj się z nami.

 

 

Nasza oferta:

naprawa pomp ściekowych

naprawa pomp do wody

naprawa pomp głębinowych

naprawa pomp szlamowych

naprawa pomp gazowych

naprawa pomp do mas gęstych

naprawa dmuchaw

naprawa igłofiltrów

naprawa mieszadeł do ścieków

naprawa pomp hydroforowych

serwis pomp głębinowych

serwis pomp ściekowych

serwis pomp gazowych

serwis pomp hydroforowych

serwis mieszadeł do ścieków

ZADZWOŃ
MAPA